Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/domains/autoturn.net.pl/public_html/components/com_seoglossary/router.php on line 260
Crack - Podręcznik - AutoTurn | Symulacja manewrowania pojazdami

Crack

Wyszukiwarka słów
WyrażenieMain definition
Crack

W tłumaczeniu z angielskiego to pęknięcie, szczelina.

Słowo crack weszło już do powszechnego użytku w mowie potocznej. Tym mianem między innymi określa się sposób na przełamanie zabezpieczeń w oprogramowaniu stanowiących ochronę przed nielegalnym kopiowaniem. Cracki występują pod róznymi postaciami - najczęściej jest to mały program, który modyfikuje oryginalne pliki z programem usuwając zabezpieczenia.

Stosowanie cracków jest nielegalne, a pomijając kwestie moralności i prawa również niebezpieczne. Większość takich programów do łamania licencji posiada w sobie wirusa, który może śledzić użytkowników komputera, wykradać hasła do poczty, banku itp.

Takie łamacze licencji mogą również powodwać niestabilną pracę programów, wyłączać pewną funkcjonalność aplikacji, lub powodować, że wyniki obliczeń będą nieprawdziwe. Może to być spowodowane działanem samego cracka, ale również działaniem samego producenta programu.

Producenci przeróżnego oprogamowania CAD, ale znacznie częściej producenci gier wprowadzają zabezpieczenia przed crackami na różne sposoby. Jeśli program odkryje, że jest użytkowany nieleglanie, to może zablokować działanie pewnych funkcji, wyświetlając przygotowane wcześniej komunikaty sugerując kontakt z pomocą techniczną. Wsparcie techniczne natomiast bezbłędnie wie co jest powodem błędu. 
Inne zabezpieczenia, to wpisywanie do pliku z danymi rysunkowymi informacji o historii pliku. Gdy ciągle pracujemy w tym programie to nic się nie dzieje, ale otworzenie takiego pliku w legalnej wersji powoduje wyświetlenie komunikatu, że plik był edytowany w pirackiej wersji. 
Producenci gier stosują bardziej wyrafinowane metody - w pirackiej grze nie można ukończyć danego etapu, np. z powodu brakującego ekwipunku. 

W wyszukiwarce internetowej jednak można napotkać sporo zapytań o cracki.

Tak więc chciałem przestrzec przed ich używaniem, tym bardziej, że każdy może bezpłatnie otrzymać licencję testową
Dla studentów licencja jest praktycznei za darmo. 
Dla uczelni zawsze staramy się wynegocjować specjalne warunki.

Jeśli ktoś chciałby sprawdzić tylko np. swoje miejsce parkingowe, to zapraszamy do kontaktu - postaramy się wykonać to bezpłatnie.

comments powered by Disqus

 

Szybkie łącze - kliknij w obrazek i zobacz listę narzędzi AutoTURN.autoturn narzędzia