autoturn v10 1

Transoft Solutions ogłasza koniec sprzedaży licencji wieczystych AutoTURN

AutoTURN to oprogramowanie do sprawdzania przejezdności pojazdów. Obecnie producent zadecydował o zaprzestaniu sprzedaży licencji wieczystych. Dostępne będą tylko subskrypcje (licencje czasowe).

 

Poniżej publikujemy informacje producenta Transoft Solutions odnośnie przejścia na subskrypcje

 

Ważna informacja dla klientów z AutoTURN lub AutoTURN Pro odnośnie MAP

 

Transoft wycofuje licencje wieczyste i MAP z dniem 1 stycznia 2025 roku

Przez ostatnie 30 lat firma Transoft Solutions tradycyjnie wydawała swoje licencje na oprogramowanie w formie licencji wieczystych wraz z rocznym programem MAP (Maintenance Assurance Program), aby zachować dostęp do najnowszych aktualizacji, funkcji i wsparcia technicznego.

Świat oprogramowania zmienia się, a my zmieniamy się wraz z nim. Wierzymy, że oferując nasze oprogramowanie w formie subskrypcji, możemy nadal optymalnie wspierać nasze produkty i częściej dostarczać rozszerzone możliwości i nowe funkcje.

Od 1 stycznia 2025 r. nie będziemy już sprzedawać licencji wieczystych i MAP na rzecz naszych nowych opcji licencjonowania w chmurze - User Subscription i Team Subscription.

 

Co to oznacza dla Ciebie jako klienta AutoTURN lub AutoTURN Pro z MAP?

Gdy zbliża się termin odnowienia MAP, przedstawimy specjalną ofertę umożliwiającą łatwe przejście na porównywalną subskrypcję - taką, która uznaje lojalność i wartość wcześniejszych inwestycji.

Przejście na subskrypcję oznacza następujące korzyści:

 • Preferencyjne koszty rocznej opłaty abonamentowej, zgodne z Twoimi obecnymi rocznymi kosztami MAP.
 • Największy rabat na subskrypcję, jaki kiedykolwiek będzie dostępny - zarezerwowany wyłącznie dla klientów AutoTURN lub AutoTURN Pro z MAP, którzy dokonają przejścia na subskrypcję.
 • Stała zniżka cenowa, znacznie korzystniejsza niż koszt zakupu nowej licencji subskrypcyjnej. Ta obniżona cena pozostaje dostępna tak długo, jak długo odnawiasz licencję na czas.

Klienci mogą skorzystać z tej oferty dla każdej licencji AutoTURN lub AutoTURN Pro aktualnie objętej programem MAP.

 

Jakie opcje zmiany subskrypcji są dostępne, gdy MAP AutoTURN lub AutoTURN Pro zbliża się do końca?

Transoft Solutions oferuje dwie różne opcje przejścia z MAP na subskrypcję dla licencji AutoTURN i AutoTURN Pro:

 • Przejście z MAP na User Subscription License (USL), która umożliwia jednemu lub większej liczbie dedykowanych użytkowników dostęp do oprogramowania z dowolnego miejsca na czas trwania subskrypcji.
 • Przejście z MAP na Team Subscription License (TSL) - nowa opcja licencji w chmurze, która jest przeznaczona do obsługi grupy w ramach zespołu, zapewniając 24-godzinny nieograniczony dostęp do przydzielonego użytkownika na czas trwania subskrypcji.

Pod koniec trwania programu MAP użytkownik otrzyma od nas odpowiednią ofertę przejścia z MAP na subskrypcję w zależności od aktualnego typu licencji, np. samodzielnej (SUL) lub sieciowej (SL).

 

Czym jest licencja MAP Conversion to Subscription?

Umowa "MAP Conversion to Subscription" jest umową terminową; aby oprogramowanie nadal działało, należy odnowić umowę subskrypcji w dniu jej wygaśnięcia lub przed tą datą. W okresie obowiązywania subskrypcji można pobierać nowe wersje oprogramowania i mieć dostęp do nieograniczonego, bezpośredniego wsparcia telefonicznego, e-mailowego i internetowego. Ważne jest, aby odnowić ofertę przejścia z MAP na subskrypcje na czas, aby nadal otrzymywać specjalne obniżone ceny, które będą zgodne z cenami MAP i znacznie niższe od kosztów zakupu nowej subskrypcji.

 

Jakie są zalety licencji subskrypcyjnej?

 • Dostęp do oprogramowania z dowolnego miejsca. Dzięki temu idealnie nadaje się do pracy z domu.
 • Opcja konfiguracji pojedynczego logowania w celu zwiększenia bezpieczeństwa.
 • Dostęp do ciągłego przepływu innowacji Transoft Solutions, aktualizacji produktów i dodatkowych możliwości, gdy tylko będą dostępne, bez dodatkowych kosztów.
 • Zarządzanie użytkownikami licencji w chmurze w portalu My Transoft.
 • Wygoda w zarządzaniu użytkownikami i kosztami poprzez skalowanie produktów i usług do potrzeb zespołu.

 

Ile będzie kosztować przejście na subskrypcję?

Koszt przejścia z MAP na subskrypcję zależy od aktualnego typu licencji (samodzielna SUL lub sieciowa SL). Ogólnie rzecz biorąc, można oczekiwać, że cena konwersji będzie zgodna z bieżącymi kosztami MAP.

Po zamianie MAP na subskrypcję zachowasz zniżkę na przejście, o ile odnowisz ją na czas. Rabat za konwersję podlega indeksacji cen.

 

Które licencje kwalifikują się do przejścia na subskrypcję?

Wszystkie licencje AutoTURN i AutoTURN Pro z MAP kwalifikują się do przejścia na subskrypcję w momencie przedłużania. Jeśli zdecydujesz się na zmianę, będziesz musiał zrezygnować (dezaktywować) ze swojej licencji wieczystej dla każdego stanowiska, które zmieniasz.

 

Jak pomożemy Ci w przejściu na subskrypcję?

Cały proces jest prosty. Agent pomocy technicznej Transoft będzie dostępny, aby pomóc w przejściu i zapewnić płynne wdrożenie. Po instalacji i autoryzacji nowej subskrypcji stara licencja zostanie automatycznie dezaktywowana po 30 dniach. W tym okresie nowa licencja subskrypcyjna może być używana równolegle ze starym modelem licencji.

 

Od kiedy można przejść na subskrypcję?

Użytkownik będzie uprawniony do zmiany AutoTURN lub AutoTURN Pro z MAP na subskrypcję w momencie kolejnego odnowienia. Ofertę zamiany otrzymasz od swojego Account Managera lub jednego z naszych dystrybutorów do 8 tygodni przed wygaśnięciem MAP.

 

Jeśli nie dokonam zmiany, czy po 1 stycznia 2025 r. nadal będę mógł korzystać z licencji wieczystej AutoTURN lub AutoTURN Pro?

Chociaż nadal będziesz mieć dostęp do swojej licencji AutoTURN lub AutoTURN Pro, pamiętaj, że nie będziesz już otrzymywać korzyści zapewnianych przez MAP. Korzyści te obejmują dostęp do aktualizacji oprogramowania, prawa do poprzednich wersji i wsparcie. Użytkownicy AutoTURN Pro utracą również dostęp do swoich bibliotek pojazdów MVL (Manufacturer-based Vehicle Libraries). Ponadto po wygaśnięciu wsparcia MAP przejście na subskrypcję po obniżonej cenie nie będzie już możliwe.

 

Czy mogę przejść z licencji wieczystych, które nie są objęte programem MAP?

Przejście na subskrypcję ze zniżką cenową jest dostępne wyłącznie dla licencji wieczystych AutoTURN lub AutoTURN Pro w ramach aktywnej umowy MAP.

 

Czy będę mógł nadal odnawiać mój MAP?

Od 1 stycznia 2025 r. nie będzie już możliwe odnowienie MAP dla AutoTURN i AutoTURN Pro.

 

Jeśli przejdę na subskrypcję, czy oznacza to, że moje aplikacje i dane będą przechowywane w chmurze?

Tylko licencja jest przechowywana w chmurze. Wszelkie dane programu są nadal przechowywane wyłącznie po stronie klienta.

 

Co stanie się z moimi plikami i danymi utworzonymi przy użyciu produktu na licencji wieczystej po przejściu na licencję subskrypcyjną?

Jeśli posiadasz AutoTURN lub AutoTURN Pro 11.0 i przejdziesz z licencji wieczystej na subskrypcyjną, lokalna baza danych zostanie ponownie wykorzystana i będziesz mógł/mogła korzystać ze wszystkich pojazdów niestandardowych tak jak wcześniej.

Jeśli posiadasz starszą wersję AutoTURN lub AutoTURN Pro, na przykład 10.2 lub starszą, pamiętaj, że należy uruchomić AutoTURN, kliknąć na menu pojazdów, wyeksportować wszystkie niestandardowe pojazdy. Gdy to zrobisz, będzie trzeba odinstalować starą wersję AutoTURN i zainstalować nową licencję subskrypcyjną, a następnie uruchomić ją i zaimportować niestandardowe pojazdy do AutoTURN lub AutoTURN Pro z menu pojazdów.

Jeśli posiadasz licencję sieciową i zainstalowałeś/aś opcję udostępniania danych na serwerze, pamiętaj, że będzie można ponownie użyć tej opcji, nawet jeśli przełączysz się na licencjonowanie subskrypcyjne. W takim przypadku należy uruchomić AutoTURN lub AutoTURN Pro setup.exe na serwerze, wybrać opcję Set up a Server i będzie można utworzyć nowy instalator stanowiska, który będzie korzystał z opcji udostępniania danych oraz będzie skonfigurowany do korzystania z licencji subskrypcyjnej. Oznacza to, że po zainstalowaniu AutoTURN lub AutoTURN Pro na stanowisku  roboczym, będzie ono mogło nadal mieć dostęp do usługi udostępniania danych i niestandardowych pojazdów współdzielonych.

 

Jakiej poprzedniej wersji AutoTURN lub AutoTURN Pro będę mógł używać po przejściu z MAP na subskrypcję?

AutoTURN lub AutoTURN Pro 11.0 to wersja obsługująca licencjonowanie subskrypcyjne. Jeśli używasz starszej wersji, musisz zaktualizować ją do wersji 11.0.

 

Czy po przejściu na subskrypcję muszę dokonywać aktualizacji za każdym razem, gdy pojawi się nowa wersja?

Nie, licencje subskrypcyjne są kompatybilne wstecz, więc dopóki subskrypcja jest ważna, można pozostać przy wersji używanej w danym momencie i nie trzeba jej aktualizować po wydaniu nowej wersji.

 

Co należy zrobić, aby skonfigurować nowe oprogramowanie w ramach subskrypcji?

Pytania dotyczące konfigurowania i instalowania licencji subskrypcyjnej można znaleźć w sekcji FAQ (Frequently Asked Questions) na naszych stronach pomocy technicznej.

 

Czy zmiany w MAP mają charakter globalny?

Tak, zmiany są globalne, choć mogą wystąpić różnice regionalne.

 

Kontakt w sprawie AutoTURN

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji.

Prosimy o kontakt z nami:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 697 701 459

 

lub z Producentem:

Transoft Solutions (UK) Ltd

T +44 3451 30 30 40

E Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Transoft Solutions (Europe) B.V.

T +31 10 258 78 78

E Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Oferta specjalna dla AutoTURN 11 oraz AutoTURN PRO 11

Zyskaj nawet 50% rabatu*!

 

Zastanawiasz się nad zakupem licencji programu AutoTURN 11 lub AutoTURN PRO 11?

Nie czekaj – skorzystaj z 25% rabatu* na nowe licencje!

Posiadasz starszą licencję AutoTURN i zastanawiasz się nad aktualizacją?

Nie zwlekaj – możesz zyskać aż do 50% rabatu*!

Korzystasz z AutoTURN PRO z aktywną usługą Maintenance Assurance Program?

Skontaktuj się z nami i poznaj specjalne warunki przejścia na nowy typ licencjonowania dla AutoTURN PRO 11!

Poznaj szczegóły – skontaktuj się z nami:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

* Uwagi dotyczące rabatu:

 1. Procent rabatu zależny od wersji AutoTURN.
 2. Rabat obowiązuje przy zakupie/aktualizacji licencji oprogramowania AutoTURN z obowiązkową usługą Maintenance Assurance Program na minimum 1 rok.
 3. Promocja jest ważna do 31/08/2020 r.

 

 

 

znizka autoturn

 

Zyskaj 20% rabatu na nowe licencje lub aktualizacje
AutoTURN / AutoTURN PRO

 

AutoTURN czy AutoTURN PRO?

  jaki autoturn

AutoTURN

AutoTURN to standardowe i cieszące się dużym zaufaniem rozwiązanie do analizy ścieżek i symulacji przejazdu. 

 

 

AutoTURN PRO

AutoTURN Pro to najbardziej zaawansowane rozwiązania Swept Path na rynku. Obejmuje zautomatyzowaną technologię poruszania po ścieżce i ponad 500 pojazdów 3D opartych na specyfikacji producentów poddanych również do analizy terenowych i do celów wizualizacji.

autoturn v11

Najnowsza wersja wiodącego oprogramowania w branży do analizy przejezdności i symulacji ścieżki przejazdu

 

AutoTURN 11 i AutoTURN PRO 11 są najnowszymi wersjami wiodącego oprogramowania w branży do analizy przejezdności i symulacji ścieżki przejazdu. Niezależnie od tego, czy są używane do nowych projektów inżynierii lądowej, planów przebudowy lub tymczasowych planów organizacji ruchu - precyzja i niezawodność oprogramowania, a także łatwość obsługi jego funkcji sprawiły, że AutoTURN jest standardowym narzędziem do analizy przejezdności.

Wersja AutoTURN PRO 11 umożliwia również analizowanie ścieżek przejazdu rowerów. Oznacza to, że inżynierowie mogą zmniejszyć liczbę błędów projektowych dzięki wizualizacji i tworzeniu projektów drogowych obejmujących ścieżki rowerowe i inne obiekty.

 

Co nowego w AutoTURN 11?

 • Nowe biblioteki standardowych pojazdów (1300+ pojazdów w 160+ wytycznych),
 • Wyszukiwanie i filtr pojazdów,
 • Ustawienie niestandardowych grup pojazdów,
 • Zaawansowane warstwy / Kontrola poziomów,
 • Wykrywanie konfliktów z warstwami / poziomami (ulepszenia),
 • Różne koła na osiach,

 

Co nowego w AutoTURN PRO 11?

 • Wszystkie nowości zawarte w AutoTURN 11,
 • Symulacja analizy przejezdności rowerów,
 • Obracanie i ustawienie ładunków 3D (np. transport łopat wiatrowych) – Podniesienie ładunku,
 • Ocena przejezdności (prędkość, sterowanie, bliskość),
 • Ulepszenia IntelliPath,
 • Nowe pojazdy producentów (700+ pojazdów) (Dostępne przy usłudze MAP & licencji USL),

 analiza sciezek rowerowych

 

AutoTURN 11 oraz AutoTURN PRO 11 współpracuje z:

 • Autodesk® AutoCAD® 2015 – 2020 (oprócz AutoCAD LT)
 • Autodesk® AutoCAD® Civil 3D® 2015 – 2020 Alignments
 • Bentley® MicroStation® V8i (SS10 i wyższe), CONNECT(Update 12 i wyższe
 • Bentley® PowerDraft V8i, PowerCivil V8i
 • Bentley® Power GEOPAK V8i, Power InRoads V8i
 • Bentley® AECOsim Building Designer V8i, CONNECT
 • Bentley® OpenBuildings Designer CONNECT
 • Bentley® OpenRoads Designer CONNECT
 • Bricsys® BricsCAD® (Pro i Platinum) V19 – V20
 • ZWSOFT® ZWCAD® Pro 2019 - 2020

 

Oprogramowanie AutoTURN PRO jest teraz dostępne w formie subskrypcji

Zyskaj dostęp do niezastąpionych narzędzi – skontaktuj się z nami:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Subskrybowana licencja użytkownika (USL) to nowy typ licencjonowania, który jest dostępny wyłącznie dla AutoTURN PRO 11.

 

Usługa

Usługa Maintenanace Assurane Program (MAP)

Subskrybowana licencja użytkownika (USL)

Automatyczne aktualizacje, nowe funkcje, biblioteki i zgodność z platformami CAD

jest

jest

Priorytetowe wsparcie techniczne przez telefon lub e-mail z nieograniczoną liczbą próśb o pomoc przez producenta

jest

jest

Dostęp do oprogramowania z różnych lokalizacji

brak

jest

Ulepszona skalowalność i zarządzanie użytkownikami

brak

jest

Elastyczne opcje licencji dla  użytkownika

brak

jest

 

 

MAINTENANCE ASSURANCE PROGRAM (MAP)

Dzięki usłudze MAINTENANCE ASSURANCE PROGRAM (MAP) otrzymują Państwo najwyższej jakości pomoc producenta na wszystkie potrzeby techniczne.

Subskrybowanie MAP zapewnia wolność od kosztownych aktualizacji, nieoczekiwanych przestojów lub jakichkolwiek zakłóceń spowodowanych wspołpracą z systemami CAD bez obaw o dodatkowe opłaty!

 

OCHRONA KOSZTÓW

 • Dostęp do darmowej aktualizacji oprogramowania jeszcze przed powszechną publikacją.
 • Bezpłatne aktualizacje oprogramowania z powiadomieniami wysyłanymi bezpośrednio do Ciebie.
 • Brak wahań kosztów i długich procesów zatwierdzania kolejnych aktualizacji włączając stałą roczną opłatę za kompletną usługę do swojego budżetu.

 

PRIORYETETOWE WSPARCIE TECHNICZNE

 • Priorytetowe wsparcie techniczne przez telefon lub e-mail z nieograniczoną liczbą próśb o pomoc.
 • Administrowanie kluczem autoryzacyjnym z pierwszej linii.
 • Transoft Solutions oferuje usługi wsparcia projektu (PSS) mające na celu zaspokojenie potrzeb klientów proszących o dodatkową pomoc w zakresie rysunków i symulacji związanych z ich pracami projektowymi.
 • Zaawansowane powiadomienia o nowych aktualizacjach oprogramowania.

 

DODATKOWE PRZYWILEJE

 • Zaawansowane powiadomienia o nowościach i możliwych aktualizacjach.
 • Pomoc w zakresie zmiany systemu operacyjnego operacyjnego przez dział pomocy technicznej producenta.
 • Dostęp do wszystkich demonstracji oprogramowania i nagranych prezentacji online.
 • Biuletyny elektroniczne wysyłane bezpośrednio za pomocą poczty elektronicznej.

 

Uwaga: Po 30-dniowym okresie karencji po zakupie licencji programu AutoTURN klienci bez subskrypcji MAP (Maintenance Assurance Program) będą podlegać opłacie za dodatkowe zapytania dotyczące pomocy technicznej.